Sanal POS Nedir ?

Sanal POS

Sanal POS Nedir?

 

Sanal POS, isminden de anlaşılabileceği üzere, mağaza alışverişlerinde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yaparken kullandığımız POS cihazının internet ortamında kullanılan ve fiziki olmayan halidir. Sanal POS ile ödeme süreci fiziki POS ile ödeme sürecinden pek farklı değil.  Sadece ödeme sırasında müşteri kartı POS cihazından geçirmek yerine kart bilgilerinin ekranda girmesi gerekiyor.

 

E-Ticaret sektöründe faaliyet göstermeye başlayan bir firmanın karşısına çıkacak ilk konulardan biri ödeme yöntemi seçimidir. Online alışverişlerde en çok kullanılan ödeme yöntemi kredi ve banka kartı olduğu için Sanal POS e-Ticaret’te en çok kullanılan ödeme araçlarının başında geliyor.

 

Türkiye’de Sanal POS ile yapılan alışveriş hacmi her yıl artış gösteriyor. BKM verilerine göre, Türkiye’de internetten yapılan kartlı ödeme tutarının toplam ödemeler içerisindeki payı 2013’te %8’den, 2016’da %12’ye çıktı. Buna göre, internetten yapılan kartlı ödeme tutarı bir önceki yıla göre %23’lük artışla 68,4 milyar TL’ye yükseldi. Yani her beş kredi kartından ikisi internet ödemelerinde kullanılıyor.

 

Firmaların Sanal POS Süreci

 

Firmanın Sanal POS hizmeti için öncelikle bu hizmeti kimden alacağına karar vermesi gerekiyor. Tek tek tüm bankalara mı başvurulmalı, yoksa bir ödeme sistemi sağlayıcı firma ile anlaşarak tüm banka Sanal POS’ları tek bir sözleşme ile mi sağlanmalı?

 

Firmaların bankalarla çalışması için her bir bankaya ayrı ayrı başvuru yapması, gerekli evrakları teslim etmesi ve her bir bankanın onay süreçlerini tamamlaması gerekiyor. Üstelik sistem kurulumunu da tek tek tamamlaması gerekiyor. Üstelik ticari hayatına yeni başlayan firmalar için banka komisyon bedelleri yüksek oluyor. Başvuru ve kurulum sürecinin tamamlanması da oldukça uzun zaman alıyor. Üstelik satışlara başladıktan sonra tüm banka süreçlerini ayrı ayrı takip etmesi, muhasebe ve hak ediş yönetimini de banka bazında ayrı ayrı yapması gerekiyor. Az sayıda veya tek bir bankanın Sanal POS’u ile ilerlemek ise, müşterilere farklı bankaların taksit olanağını sunulamayacağı için müşteri memnuniyetsizliği ve müşteri kaybı yaratıyor. Tüm bu hususlar değerlendirildiğinde firmalar için kolay ve hızlı bir çözüm sağlayacak ödeme sistemi sağlayıcı ile çalışmak en avantajlı yol oluyor! İşte Hepsipay tam da burada çözüm sunuyor:

 

Sanal POS İçin Hepsipay

 

Hepsipay’e yapacağınız tek bir başvuru ile tüm bankalarla tek bir komisyon oranı üzerinden hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Üstelik tek bir sözleşme ile.

 

Hepsipay ‘in sunduğu avantajlar sadece başvuru sürecinin kolay ve hızlı olması ile sınırlı değil. Hepsipay siz müşterilerine 3D Secure hizmeti ve güvenli bir ödeme altyapısı sunuyor. Hepsipay ’in uzman Fraud ekibinin sunduğu hizmet ile kart sahteciliği riskinizin minimum seviyeye inmesini sağlanıyor. Tüm bunların yanında Hepsipay ‘in güvenli ödeme altyapısında kart bilgileri saklanabiliyor böylece alışveriş sırasında müşterilerinize kolay, güvenli ve hızlı alışveriş ortamı sağlıyor.

 

Sanal POS’u Hepsipay’den aldığınızda, operasyon süreçlerinizi daha kolay yönetebilirsiniz. Hepsipay’de iade süreçlerini tek panel üzerinden yönetebilirsiniz. Tahsilat tutarlarınızı, komisyon oranlarınızı ve tüm raporlamalarınızı tek panel üzerinden görebilirsiniz. Ayrıca tüm satışlarınızı anlık takip edebilir, detaylı satış raporların alabilirsiniz.

 

Hepsipay ile hızlı ve kolay bir şekilde tüm bankaların Sanal POS’larına uygun komisyon oranları ile sahip olabilirsiniz. Kolay ve hızlı şekilde kurulumunuzu yapabilir, hemen satışa başlayabilirsiniz. Hepsipay avantajlarından yararlanmak için hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için www.hepsipay.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

4 Comments
  • Posted at 15:23, 18 Ocak 2018

    merhaba kripti para ile ilgili site yapıcam bunun için sizin pos sistemini kullanabilirmiyiz?

  • Posted at 17:12, 18 Ocak 2018

    sanalpos ile ilgili yardımcılarınızı rica ederim

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website