E-Ticaret’te Pazaryeri Heyecanı

E-Ticaret Pazaryeri Heycanı

E-Ticaret’te Pazaryeri Heyecanı

E-Ticaret’te Pazaryeri çözümü, e-Ticaret sitesi açmak için gerekli yatırım maliyetlerini yapmak istemeyen ve büyük kitlelere ulaşmak isteyen satıcıların e-Ticarete girmesini kolaylaştıran son yılların en çok ilgi çeken iş modelidir. Türkiye’de e-Ticaret sektörü geliştikçe, yeni ve farklı iş çözümleri ortaya çıkıyor. Yatay satış yapan e-Ticaret siteleri, dikey satış yapan e-Ticaret siteleri derken, son dönemin gözdesi Marketplace, yani Pazaryeri çözümü oldu.

 

Pazaryeri (Marketplace) Çözümü Nedir?

 

Pazaryeri, firmaların kendi mağazalarını kiraladığı ve ürünlerini ya da hizmetlerini tüketicilere sundukları sanal bir alışveriş platformudur. Satıcı, ürünleri fotoğrafları ve özellikleriyle ekler, ürün bazında fiyatları belirler ve bu ürünleri müşterilerin beğenisine sunar. Tüketiciler de bilgisayarlarının başından kalkmadan farklı kategorideki ürünleri kıyaslayarak, uygun fiyat avantajları ile satın alır.

 

Pazaryeri Çözümünün Avantajları Nelerdir?

 

Pazaryerleri sahip oldukları marka bilinirliği, sundukları güvenli alışveriş ortamı ve sağladıkları ödeme garantisi sayesinde tüketici ve satıcı gözünde güvenilir ve tercih edilir hale geliyor. Aynı zamanda, satıcılar için mesafe sınırlarını ortadan kaldırarak, daha büyük kitlelere erişim imkânı sağlıyor. Tüketicilerin de güvenli ortamda, pek çok tedarikçinin ürünlerini karşılaştırarak satın alma imkânı sunuyor.

 

Satıcılar, Pazaryeri’nde mağaza açarak, hem daha fazla müşteriye ulaşıyor, hem de web sitesi kurmak ve bakımını sürdürmek için gerekli altyapı ve operasyon maliyetleri ödemek durumunda kalmıyor. Kendi E-Ticaret sitesine sahip satıcılar bile bazen daha fazla müşteriye ulaşabilmek için Pazaryeri projelerinde yer alabiliyor.

 

Günümüzde tüketiciler bilmedikleri e-Ticaret sitelerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmayı pek tercih etmiyorlar. Pazaryeri sitelerinin müşterilere keyifli bir alışveriş deneyimi sunması, marka bilinirliği ve sağladıkları güvenli ödeme sistemleri müşterilerin kart bilgilerini de çekinmeden paylaşmasına yardımcı oluyor. Üstelik tüketiciler kampanyalardan yararlanıyor, ücretsiz kargo fırsatı ile alışverişini daha uygun fiyatlı şekilde tamamlıyor. Müşteriler ürün değişikliği veya iadesi gibi durumlarda doğrudan Pazaryeri Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiyor. Ürünün kusurlu çıkması gibi durumlarda Pazaryerlerinin sunduğu garanti ile parasını hemen iade alabiliyor.

 

Türkiye’deki mevcut uygulamalara bakıldığında, en büyüklerden olan Hepsiburada’yı duymayan yoktur. Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketi  Hepsiburada, aynı zamanda sunduğu Pazaryeri iş modeli ile online alışverişi geliştirmekte ve hizmet anlayışıyla fark yaratıyor. Hepsiburada’da şu anda 2 binin üzerinde kayıtlı mağaza bulunuyor. Aylık ziyaret sayısı Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezinin 10 katından fazla, satıştaki tekil ürün sayısı 1.5 milyon adetlere ulaşıyor.

 

Hepsipay Pazaryeri ile İşlerinizi Kolayca Yönetin

 

15 yıllık tecrübeye sahip Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketi Hepsiburada’nın online ödeme dünyasındaki girişimi olan Hepsipay, üst düzey güvenlikli ödeme altyapısı ile Pazaryeri sahiplerine güvenli bir alışveriş ortamı sunmalarına destek oluyor. Hepsipay ile çalışan Pazaryerleri, satıcılarıyla aralarındaki nakit akışını anlık olarak yönetiyor, hak ediş ve komisyon hesaplamalarını otomatik olarak yapıyor, tek tuş ile istediği tüm finansal bilgileri raporlayabiliyor. Hepsipay Pazaryeri’nin kolay kullanımlı Yönetim Paneli, tüm bilgilere kolayca ulaşma imkânı sunuyor. Böylece satıcı performansı kolay ve etkin şekilde takip edilerek iş süreçleri kolaylıkla yönetilebiliyor. Daha fazla bilgi için www.hepsipay.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website